niedziela, 3 listopada 2013

Cabled Glamour Cowl i mitenki

Najpierw zobaczyłam tu. Później na spotkaniu robótkowym w Magic Loop zobaczyłam inne wersje, aż w końcu zapragnęłam i ja mieć swoje glamour. Tak więc na owym spotkaniu zakupiłam dwa motki wełny mając nadzieję, że przecież wystarczy na pewno na taki otulacz.Za chwilę kurcgalopem gnałam po trzeci motek, w obawie że wykupią, bo włóczka ostatnimi czasy okazała się dosyć chodliwa, sądząc po ilości otulaczy, które powstają, albo już powstały ;-) Parę dni dziergania i oto jest. Mógłby być odrobinę dłuższy. I mam wrażenie, że mój otulacz wyszedł chyba węższy od pierwowzoru i tych otulaczy, które widziałam już zrobione albo w trakcie tworzenia. Nic to, nosić będę.Zdjęcie pt. "Mamo, budzimy się"

Dane:
wzór: cabled-glamour-cowl (nie kupowałam, wystarczyły informacje zebrane na spotkaniu, co do ilości       oczek na drucie, a sposób wykonania na podstawie zdjęć)
włóczka: rowan-kidsilk-haze-glamour w ilości 3 motków
druty: KP5.0


Jakiś czas temu Mąż poprosił mnie, żebym zrobiła mu do pracy mitenki. Mitenki, nie rękawiczki, bo paluchami odzianymi w rękawiczki, nawet palczaste, ciężko operować na klawiaturze dalmierza. No ale w owe odsłonięte paluchy potrafi być zimno, więc dobrze by było, gdyby mitenki klapkę ;-) posiadały, coby sobie co jakiś czas zmarznięte paluchy ogrzać. Tak więc powstały mitenki z klapką. Na modelu zdjęć nie będzie, bo model nie umie do zdjęć pozować, a na moje ręce mitenki są za duże ;-) Do ich zrobienia wykorzystałam resztki włóczki, jaka mi pozostała po zrobieniu mężowego swetra.
Dziękuję za uwagę.
Spokojnej nocy dla Was :-)

6 komentarzy:

 1. świetny otulacz i mitenki extra!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie wyglada ten otulacz. Ale cena tej włóczki to powaliłam mnie na kolana. Uważam że jest straszecznie droga. 45zł za 25g włóczki to gruba przesada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Krysiu.
   Przyznam Ci rację, że cena jest wysoka (cekiny tak ją wywindowały chyba :-P), i z początku trochę mnie zatknęło jak się zorientowałam, ile mam zapłacić, ale stwierdziłam, że raz mogę sobie pozwolić ;-).Generalnie Rowan ma chyba dosyć drogie włóczki.

   Usuń
 3. ja bym się jednak wycofała z zakupu. Dla mnie jest za droga zdecydowanie. Zobacz Basiu tę https://www.e-dziewiarka.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=633&Itemid=2 36 zł ale za motek 50g,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krysiu, linka nie mogę przekopiować, ale myślę, że chciałaś podlinkować włóczkę Electra, też moherową z cekinami. Zgadzam się, że że za 50g cena niższa, ale oprócz wagi trzeba też sprawdzić metraż. Tutaj w 50g jest ok. 115m, natomiast w Rowanie w 25g jest ok.162m. Chociaż właściwie nie wiem, czy takie porównanie też ma sens,bo te włóczki mają różne grubości - rowan to cienizna, a ta electra na grubaska raczej wygląda.
   Nie namawiam nikogo do zakupu tej włóczki, a zamienniki (nawet bez cekinów) można przecież jak najbardziej zastosować.
   Pozwoliłam sobie na zakup takiej drogiej włóczki na taką w sumie małą rzecz raz i wystarczy ;-). W planach mam zrobienie tego otulacza z włóczki którą mam w domu, bez cekinów ale ze srebrną nicią, też powinno być ładnie ;-)

   Usuń